Opremljanje kuhinje v mansardnem stanovanju zahteva, za razliko od postavljanja kuhinje v vseh ostalih prostorih, več izvirnosti in domišljije predvsem zaradi poševnega stropa in mansardnih oken, pogosto pa so redni spremljevalci kuhinjskih prostorov v mansardah še dimniške ovire, radiatorji in radiatorske cevi, okenske police, zidni zob in podobno.
Kljub temu, da so trije primeri mansardnih kuhinj, že predstavljeni v prispevku na povezavi, je vsebina v nadaljevanju, vseeno namenjena predstavitvi še dodatnih treh primerov mansardnih kuhinj.
Idej in prikazanih primerov za optimalen izkoristek prostora, še posebej v mansardah, sigurno ni nikoli dovolj.
.
Opremljanje kuhinje v mansardnem stanovanju, skupaj z jedilnico
.
Za mansardna stanovanja je značilno, da so prostori (jedilnice in dnevne sobe) v njih, pogosto med seboj povezani in, da jih ne ločujejo vmesne stene.
.

.
Na spodnji sliki gre za primer opremljanja kuhinje v takšni mansardi. Njen podroben opis je predstavljen že v objavi, kjer so prikazane 3 povsem po naročilu, izdelane kuhinje, sicer pa na tem mestu omenimo nekaj praktičnih nasvetov, če tudi sami postavljate svojo kuhinjo, v mansardni prostor.
Kuhinjski prostor pod poševnim stropom lahko kvečjemu izkoristimo za postavitev spodnjega kuhinjskega niza.
In le v primerih, ko je od spodnjega kuhinjskega niza še dovolj višine do poševnega stropa, bomo vanj namestili dodatne viseče elemente.
Da tak prostor ne zapolnimo preveč, se splača ob njega postaviti odprte kuhinjske police in regale.
Npr. za shranjevanje začimb, za obešalne kljuke za večji kuhinjski pribor in podobno.
Razmislimo kako lahko tudi kotni, mansardni del, zapolnimo s policami.
Na zgornji sliki lahko vidimo, da so odprte police, v sicer dokaj visokem mansardnem prostoru, vgrajene povsem v kot mansardne kuhinje.
.
Mansardna dvovrstna kuhinja
.
Mansardna stanovanja so pogosto zasnovana tako, da lahko vanje postavimo dvovrstne kuhinje (vse ostale možne razporeditve kuhinj so opisane na tej povezavi)
.

.
V tem primeru, lahko, če seveda predhodno to omogoča napeljana električna napeljava, notranjo kuhinjsko vrsto, uporabimo za vgradnjo kuhalne plošče. Nad njo pa predvidimo izvlečno ali klasično kuhinjsko napo.
V nekaterih primerih, pri takšni zasnovi, predvidijo tudi vgradnjo pomivalnika v osrednji kuhinjski niz.
Prednost takšne postavitve je v tem, da prostor jedilnice ni potrebno zapolnjevati z dodatnimi jedilniškimi elementi, saj nam za pospravljanje jedilniškega pribora in posode, služi kar notranji kuhinjski niz.
Ki ima hkrati tudi funkcijo delovno servirne površine.
V nekaterih primerih lahko ta kuhinjski element opremimo tudi s predali, ki se zapirajo iz jedilniške strani.
.
Mansardni kuhinjski prostor brez oken
.

.
V tretjem primeru (slika zgoraj) je kuhinja postavljena v mansardni del, ki nima oken.
Prostorska niša obsega vsega 3 metre v širino, hkrati pa se sam prostor v globino, takoj, za zidnim tramom na stropu, lomi.
Zato je v hrbtišče kuhinje bilo mogoče postaviti le nizke kuhinjske elemente in delovni pult služi kot površina za pripravo jedi.
Vsi ostali elementi in gospodinjski aparati so postavljeni v področje pred stropni tram, kjer je tudi stojna višina povsem normalna.
Vgradna pečica je del vgradne kuhinjske omare na levi.
Kuhalna plošča je vgrajena v kuhinjski polotok.
Pomivalnik je vgrajen na desno.
Iz zunanje strani ima kuhinjski polotok tudi funkcijo manjšega jedilniškega bara. Za hiter obrok ali pomoč pri pripravi jedi.
Hrbtišče kuhinje na desni strani, je oblečeno z dekorativno fototapeto.
Kuhinjska napa je viseča in zraven zračenja, brez delovanja nape, omogoča ločeno osvetlitev servirnega dela.
.
**********
.
Do prekrasnih, dodatnih idej za opremljanje kuhinj v mansardnih stanovanjih, boste prišli tudi preko naše spletne strani.
Ali pogovora z našimi svetovalci.
Lahko kar čez spodnje kontaktne možnosti.